Alan Riggins
Transportation
District
Allison Sheets
4th Grade
Elementary
402-274-4129
Amanda Walliser
Food Service
Amanda Horn
Para-Educator
MS
402-274-4328
Amber Meyer
3rd Grade
Elementary
402-274-4129
Andie Pierce
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Andrea Schroeder
Special Education
Elementary
402-274-4129
Angie Munson
Custodian
Elementary
Anne Bennett
Sixpence
Central Office
402-274-4131
April Binder
Spanish Teacher
MS/HS
402-274-4328
Ashley Flies
1st Grade
Elementary
402-274-4129
Ashley Krause
Para-Educator
Preschool
402-274-4129
Autumn Stuhr-Reeves
Guidance Counselor
Elementary
402-274-4129
Barb Knipe
Secretary
MS
402-274-4328
Becky Girard
Para-Educator
Central Office
402-274-4802
Becky Bridgewater
Life Skills
HS
402-274-4129
Ben Adams
2nd Grade
Elementary
402-274-4129
Beth Casey
Audiologist
Central Office
402-274-4131
Bob Knipe
Transportation
District
Breann Gulizia
Kindergarten
Elementary
402-274-4129
Breanna Rieger
Para-Educator
Elementary
402-274-4121
Breanne Poston
Principal
Elementary
402-274-4129
Brett Schnitzer
Social Studies
MS
402-274-4328
Brooke Wehrbein
Agriculture and FFA
HS
Bryce Roth
Social Studies
HS
402-274-4328
Cari Thomas
Kindergarten
Elementary
402-274-4129
Carrie Jeanneret
English
MS/HS
402-274-4328
Casie Allen
Preschool
Bulldog Beginnings
402-274-4129
Cathy Krieger
Special Education Secretary
Central Office
402-274-4131
Chicory Gerdes
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Chris McNeely
Custodian/Transportation
District
Christy Riggins
Title I
Elementary
402-274-4129
Cindy Cole
3nd Grade
Elementary
402-2744129
Dana Shaw
Custodian
Elementary
Danielle Henderson
HR-Payroll
Central Office
402-274-4830
David Patton
Superintendent
District
402-274-4830
Deb Johnson
Food Service
Elementary
Deb Mason
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Denise Oestmann
Science
HS
402-274-4328
Diana Palmerton
Custodian
Elementary
Diana Eickhoff
English
HS
402-274-4129
Dianna Grafton
Custodian
MS/HS
Doreen Gulizia
Secretary
Elementary
402-274-4129
Dennis Henrichs
Transportation
District
Diane Hughes
Sixpence
Central Office
402-274-4131
Emily Finnell
Math
HS
402-274-4328
Eric Shelton
Transportation Director
District
402-274-4589
Erin Teten
4th Grade
Elementary
402-274-4129
Erin Fisk
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Erna Blount
Food Service Director
District
402-274-4789
Gene Taylor
Custodial Supervisor
District
Gina Long
Business Manager
Central Office
402-274-4830
Grant Cole
Physical Education
MS/HS
402-274-4328
Greg Cook
Maintenance/Transportation
District
Haevyn Hug
Special Education
Elementary
402-274-4129
Hannah Van Gundy
Kindergarten
Elementary
402-274-4129
Heather Domino
Food Service
Elementary
Heather Hemmingsen
2nd Grade
402-274-4129
Holly Rieschick
Physical Education
MS/HS
402-274-4328
Hope Kieler
Administrative Assistant
Central Office
402-274-4830
Jackie Hutton
Alternative Education
Central Office
402-274-4802
Jackson Weeks
Para-Educator
MS/HS
402-274-4328
Jacob Lacy
Paraprofessional/After School Educator
Janet Bohling
Special Education
MS
402-274-4328
Jason Palmer
Assistant Principal/Athletic Director
MS/HS
402-274-4328
Jenni Anderson
Para-Educator
Lil Learners
Jennifer Hyde
4th Grade
402-274-4129
Jennifer Anderson
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Jessica Paschal
English
HS
402-274-4328
Jessica Nerison
Food Service
Jim Weeks
Physical Education
HS
402-274-4328
Joe Sierks
Transportation
District
Joellen Hamann
English
HS
402-274-4328
Jordan Amundson
Psychologist
District
Julie Perry
Secretary
HS
402-274-4328
Julie Wredt
Special Education
HS
402-274-4328
Julie Mendenhall
Food Service
MS/HS
Julie Lambert
Media Center Specialist
MS/HS
402-274-4328
Kalie Carfield
6th Grade
MS
402-274-4328
Kandi Rohrs
Family Consumer Science
MS/HS
402-274-4328
Karen Overgaard
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Karla Carnahan
Food Service
MS/HS
Kathy Jones
PK Speech Pathologist
Elementary
402-274-4129
Katie DeBuhr
1st Grade
Elementary
402-274-4129
Kayla Yearley
Guidance Counselor
MS
402-274-4328
Kim Weeks
6th Grade
MS
402-274-4328
Kourtney Martin
Vocal Music
Elementary
402-274-4129
Krissy Larson
Kindergarten
Elementary
402-274-4129
Kristin Olson-Kudrna
Guidance Counselor
HS
402-274-4328
Lacy Gerdes
3rd Grade
Elementary
402-274-4129
Laura Flies
Title I
Elementary
402-274-4129
Leah Wehenkel
Science
MS
402-274-4328
Lexie Baack
Accompanist/Para-Educator
MS/HS
402-274-4328
Linda Bantz
Custodian
MS/HS
Lisa Nelson
Library Aide
Elementary
402-274-4129
Lisa Davis
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Lisa Jones
Custodian
District
402-274-4830
Loli Bohling
Para-Educator
MS/HS
402-274-4328
Lynette Liberty
Para-Educator
Preschool
402-274-4129
Mackenzie Snodgrass
5th Grade
Elementary
402-274-4129
Maranda Gerdes
Business
MS/HS
402-274-4328
Marcie Gren
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Marcy Stickell
1st Grade
Elementary
402-274-4129
Margie Georges
Food Service
MS/HS
Mark Oliver
Social Studies
HS
402-274-4328
Marty Hughes
Principal
MS/HS
402-274-4328
Mary Stukenholtz
Vocal Music
MS/HS
402-274-4129
Mason Amundson
HS Para-educator -ICU
HS
Matt Stubbs
Instrumental Music
MS/HS
402-274-4328
Megan Santana
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Michelle Snyder
Nurse
Elementary
402-274-4129
Michael Anderson
HS Math Teacher
HS
Mike Henrichs
5th Grade
Elementary
402-274-4129
Miranda Decker
Para-Educator
HS
Molly Deatz
English
MS
402-274-4328
Nathan Bianchi
Alternative Education
Central Office
402-274-4802
Nicole Dunn
2nd Grade
Elementary
402-274-4129
Rhonda Yoesel
Para-Educator
HS
402-274-4328
Russ Koerner
Custodian
MS/HS
Samantha Daugherty
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Samantha Wehenkel
Preschool/Assistant SPED Director
Central Office
402-274-4129
Sara Moody
Science
HS
402-274-4328
Sarah Hanika
Science
HS
402-274-4328
Scott Vanderboegh
Technology Director
District
402-274-4328
Shane Dunn
Custodian
District
Shane Keeling
SPED Director
District
402-274-4131
Shanna Blazek
Math
MS
402-274-4328
Shannon Meade
Para-Educator
Elementary
402-274-4328
Shawn Wehenkel
Physical Education
Elementary
402-274-4129
Sherry Grable
Food Service
MS/HS
Sissy Zimmerman
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Skye Grafton
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Steve Petersen
Industrial Technology
MS/HS
402-274-4328
Stevie Eickhoff
Art
MS/HS
402-274-4328
Suzanne Whisler
Director of School Improvement/Curriculum
Central Office
402-274-4830
Tabbitha Unruh
Para-Educator
Central Office
402-274-4802
Tashia Krecklow
1st Grade
Elementary
402-274-4129
Taylor Garton
Speech Pathology
Elementary
402-274-4129
Todd Mather
Maintenance Director
District
Tommy Grafton
Computer Science / 5th Grade
Elementary
402-274-4328
Tony Janssen
Math
HS
402-274-4328
Tyson Wessels
Sixpence/After School Director
District
402-274-4131
Vanessa Bingham
Special Education
Elementary
402-274-4129