Ben Adams
2nd Grade
Elementary
402-274-4129
Casie Allen
Preschool
Bulldog Beginnings
402-274-4129
Jennifer Anderson
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Jenni Anderson
Para-Educator
Lil Learners
Lexie Baack
Accompanist/Para-Educator
MS/HS
402-274-4328
Linda Bantz
Custodian
MS/HS
Anne Bennett
Sixpence
Central Office
402-274-4131
Nathan Bianchi
Alternative Education
Central Office
402-274-4802
April Binder
Spanish Teacher
MS/HS
402-274-4328
Vanessa Bingham
Special Education
Elementary
402-274-4129
Shanna Blazek
Math
MS
402-274-4328
Erna Blount
Food Service Director
District
402-274-4789
Loli Bohling
Para-Educator
MS/HS
402-274-4328
Janet Bohling
Special Education
MS
402-274-4328
Becky Bridgewater
Life Skills
HS
402-274-4129
Kalie Carfield
6th Grade
MS
402-274-4328
Karla Carnahan
Food Service
MS/HS
Beth Casey
Audiologist
Central Office
402-274-4131
Cindy Cole
2nd Grade
Elementary
402-2744129
Grant Cole
Physical Education
MS/HS
402-274-4328
Greg Cook
Maintenance/Transportation
District
Samantha Daugherty
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Lisa Davis
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Molly Deatz
English
MS
402-274-4328
Katie DeBuhr
3rd Grade
Elementary
402-274-4129
Miranda Decker
Para-Educator
HS
Lynn Dierberger
Psychologist
Central Office
402-274-4131
Heather Domino
Food Service
Elementary
Shane Dunn
Custodian
District
Nicole Dunn
2nd Grade
Elementary
402-274-4129
Stevie Eickhoff
Art
MS/HS
402-274-4328
Diana Eickhoff
English
HS
402-274-4129
Emily Finnell
Math
HS
402-274-4328
Erin Fisk
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Laura Flies
Title I
Elementary
402-274-4129
Ashley Flies
1st Grade
Elementary
402-274-4129
Taylor Garton
Speech Pathology
Elementary
402-274-4129
Margie Georges
Food Service
MS/HS
Lacy Gerdes
3rd Grade
Elementary
402-274-4129
Maranda Gerdes
Business
MS/HS
402-274-4328
Chicory Gerdes
Para-Educator/After-School
Elementary
402-274-4129
Becky Girard
Para-Educator
Central Office
402-274-4802
Sherry Grable
Food Service
MS/HS
Tommy Grafton
Computer Science / 5th Grade
Elementary
402-274-4328
Dianna Grafton
Custodian
MS/HS
Skye Grafton
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Marcie Gren
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Doreen Gulizia
Secretary
Elementary
402-274-4129
Breann Gulizia
Kindergarten
Elementary
402-274-4129
Joellen Hamann
English
HS
402-274-4328
Sarah Hanika
Science
HS
402-274-4328
Heather Hemmingsen
2nd Grade
402-274-4129
Danielle Henderson
HR-Payroll
Central Office
402-274-4830
Mike Henrichs
5th Grade
Elementary
402-274-4129
Dennis Henrichs
Transportation
District
Amanda Horn
Para-Educator
MS
402-274-4328
Haevyn Hug
Special Education
Elementary
402-274-4129
Marty Hughes
Principal
MS/HS
402-274-4328
Diane Hughes
Sixpence
Central Office
402-274-4131
Jackie Hutton
Alternative Education
Central Office
402-274-4802
Jennifer Hyde
4th Grade
402-274-4129
Tony Janssen
Math
HS
402-274-4328
Carrie Jeanneret
English
MS/HS
402-274-4328
Deb Johnson
Food Service
Elementary
Kathy Jones
PK Speech Pathologist
Elementary
402-274-4129
Lisa Jones
Custodian
District
402-274-4830
Shane Keeling
SPED Director
District
402-274-4131
Hope Kieler
Administrative Assistant
Central Office
402-274-4830
Bob Knipe
Transportation
District
Barb Knipe
Secretary
MS
402-274-4328
Russ Koerner
Custodian
MS/HS
Ashley Krause
Para-Educator
Preschool
402-274-4129
Tashia Krecklow
1st Grade
Elementary
402-274-4129
Cathy Krieger
Special Education Secretary
Central Office
402-274-4131
Jenna Kruger
1st Grade
Elementary
402-274-4129
Jacob Lacy
Paraprofessional/After School Educator
Julie Lambert
Media Center Specialist
MS/HS
402-274-4328
Krissy Larson
Kindergarten
Elementary
402-274-4129
Lynette Liberty
Para-Educator
Preschool
402-274-4129
Gina Long
Business Manager
Central Office
402-274-4830
Kourtney Martin
Vocal Music
Elementary
402-274-4129
Deb Mason
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Todd Mather
Maintenance Director
District
Chris McNeely
Custodian/Transportation
District
Shannon Meade
Para-Educator
Elementary
402-274-4328
Julie Mendenhall
Food Service
MS/HS
Amber Meyer
3rd Grade
Elementary
402-274-4129
Sara Moody
Science
HS
402-274-4328
Angie Munson
Custodian
Elementary
Lisa Nelson
Library Aide
Elementary
402-274-4129
Jessica Nerison
Food Service
Denise Oestmann
Science
HS
402-274-4328
Mark Oliver
Social Studies
HS
402-274-4328
Kristin Olson-Kudrna
Guidance Counselor
HS
402-274-4328
Karen Overgaard
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Jason Palmer
Assistant Principal/Athletic Director
MS/HS
402-274-4328
Diana Palmerton
Custodian
Elementary
Jessica Paschal
English
HS
402-274-4328
David Patton
Superintendent
District
402-274-4830
Julie Perry
Secretary
HS
402-274-4328
Steve Petersen
Industrial Technology
MS/HS
402-274-4328
Andie Pierce
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Breanne Poston
Principal
Elementary
402-274-4129
Breanna Rieger
Para-Educator
Elementary
402-274-4121
Holly Rieschick
Physical Education
MS/HS
402-274-4328
Christy Riggins
Title I
Elementary
402-274-4129
Alan Riggins
Transportation
District
Kandi Rohrs
Family Consumer Science
MS/HS
402-274-4328
Bryce Roth
Social Studies
HS
402-274-4328
Megan Santana
Para-Educator
Elementary
402-274-4129
Brett Schnitzer
Social Studies
MS
402-274-4328
Andrea Schroeder
Special Education
Elementary
402-274-4129
Dana Shaw
Custodian
Elementary
Allison Sheets
5th Grade
Elementary
402-274-4129
Eric Shelton
Transportation Director
District
402-274-4589
Joe Sierks
Transportation
District
Mackenzie Snodgrass
5th Grade
Elementary
402-274-4129
Michelle Snyder
Nurse
Elementary
402-274-4129
Marcy Stickell
1st Grade
Elementary
402-274-4129
Matt Stubbs
Instrumental Music
MS/HS
402-274-4328
Autumn Stuhr-Reeves
Guidance Counselor
Elementary
402-274-4129
Mary Stukenholtz
Vocal Music
MS/HS
402-274-4129
Gene Taylor
Custodial Supervisor
District
Erin Teten
4th Grade
Elementary
402-274-4129
Cari Thomas
Kindergarten
Elementary
402-274-4129
Tabbitha Unruh
Para-Educator
Central Office
402-274-4802
Scott Vanderboegh
Technology Director
District
402-274-4328
Hannah Van Gundy
Kindergarten
Elementary
402-274-4129
Amanda Walliser
Food Service
Kim Weeks
6th Grade
MS
402-274-4328
Jim Weeks
Physical Education
HS
402-274-4328
Jackson Weeks
Para-Educator
MS/HS
402-274-4328
Shawn Wehenkel
Physical Education
Elementary
402-274-4129
Leah Wehenkel
Science
MS
402-274-4328
Samantha Wehenkel
Preschool
Bulldog Beginnings
402-274-4129
Suzanne Whisler
Director of School Improvement/Curriculum
Central Office
402-274-4830
Julie Wredt
Special Education
HS
402-274-4328
Kayla Yearley
Guidance Counselor
MS
402-274-4328
Rhonda Yoesel
Para-Educator
HS
402-274-4328
Emily Zech
2nd Grade
Elementary
402-274-4129
Sissy Zimmerman
Para-Educator
Elementary
402-274-4129